kylar-martin-mk-comp_1196984.jpg (167×80)

Custom Search

 
 

× Hlavní strana
× Kontakt
×
Ceník
×
Servis počítačů
×
Montáž TV techniky
× Jak odvirovat počítač
×
Antivirus ESET
×
Fotogalerie

×
INTERNETOVÝ OBCHOD


  Martin Kylar - MK comp
   Tichá 331
   Postřelmov, 789 69

 tel.: +420 776 574 130
 
e-mail: sluzby@mkcomp.eu

 

      IČ: 74147129              DIČ: Neplátce DPH


pc-person.jpg (266×148)
 

Máte problém s počítačem?

Oprava počítače

Kontaktujte nás!

mapy_cz.jpg (89×30)

NAVRCHOLU.cz

          Jak odvirovat počítač

Máte zavirovaný počítač? Nezoufejte! Přeinstalace operačního systému Windows je až to poslední řešení.

jak_odvirovat_pocitac.jpg (600×338)

Počítačový virus
Viry jsou jedním z druhů malwaru, tzv. zákeřného softwaru. Slovo „virus“ je označení pro počítačový program, který se dokáže šířit sám bez vědomí uživatele. Ukládá se do spustitelných souborů nebo dokumentů. V souvislosti s virem se někdy procesu vniknutí viru do PC říká nakažení (či infekce) a napadanému souboru hostitel. Klasické počítačové viry se nejčastěji šíří pomocí počítačových sítí, především internet, a proto se snažíme si počítač chránit antivirovým programem. Nejlepší řešení, jak předejít napadení počítače virem, je zapojit selský rozum - klikat pouze na známé (bezpečné) odkazy a nestahovat podezřelé soubory.

Doporučený antivirový software
Každý antivirový SW by měl umět předejít napadení počítače, popř. vir najít a spolehlivě jej odstranit. I přesto se nikdy nedá říct, že ochrana před napadením virem je 100%.
Doporučujeme mít nainstalovaný program NOD32 společnosti ESET a denně jej aktualizovat. Tento antivirový program je placený a zásadně nedoporučujeme instalaci různých "legalizačních aplikací", které by mohly omezit správný chod antivirového software NOD32.
Různé firmy nabízí antiviry zdarma pro domácí použití, jako např. AVG Free Edition, avast! Home, Avira AntiVir Personal, Microsft Security Essentials a další.

Závěrem
Antivirů i jiného bezpečnostního software je spousta. Doporučujeme se držet ověřených firem, které často nabízejí sice placený, ale zato plnohodnotný a kvalitní antivirus. Některé bezplatné antivirové programy mohou být neúčinné, v horším případě mohou samy obsahovat spyware nebo trojské koně! Pokud si nevíte rady, který antivirový program si vybrat, popř. máte počítač napaden, neváhejte se na nás obrátit!